Seznamte se s tkáňovými solemi

Když jsem před třinácti lety začala trpět křečemi v nohou, nevěděla jsem, že existuje jednoduché a přírodní řešení, které mi změní život. Tehdy jsem objevila tkáňové soli, které jsou také známé jako Schüsslerovy nebo buňkové soli. Díky nim jsem nejen vyřešila své problémy, ale po letech pozitivních zkušeností u sebe i u své rodiny jsem se rozhodla věnovat se jim profesionálně. Ráda bych vám teď přiblížila, co to tkáňové soli jsou a proč by mohly být pro vás užitečné.

Co jsou tkáňové soli?

Tkáňové soli, také známé jako Schüsslerovy soli, jsou přírodní minerální soli, které pomáhají obnovit rovnováhu minerálů v těle. Jsou pojmenovány po Dr. Wilhelmu Heinrichu Schüsslerovi, který je v 19. století vyvinul jako jednoduchý a účinný prostředek k podpoře zdraví. Jde tedy o metodu používanou přibližně 150 let.

Co tkáňové soli obsahují?

Tkáňové soli obsahují velmi malé množství minerálních látek, které jsou přirozeně přítomné v lidském těle. Tyto minerály jsou připraveny ve formě, která je snadno vstřebatelná buňkami, což zajišťuje jejich efektivní využití.

Mezi nejznámější tkáňové soli patří například:

  1. Calcarea fluorica – pro elasticitu kloubů, vazů i pokožky pro podporu zubní skloviny.
  2. Ferrum phosphoricum – pro podporu imunitního systému.
  3. Kalium muriaticum – při rýmách, otocích dutin a alergiích.
  4. Magnesium phosphoricum – pro uvolnění svalových křečí a nervů.
  5. Silicea – podpora zdravé kůže, vlasů a nehtů.

Jak se liší od klasických doplňků stravy?

Tkáňové soli se liší od klasických doplňků stravy především svou koncentrací. Zatímco doplňky stravy často obsahují vyšší dávky minerálů, tkáňové soli obsahují velmi malé množství, které je ale snadno vstřebatelné buňkami. Celý jejich vznik totiž stojí na myšlence, že naše tělo je tvořeno buňkami a právě do nich musí být doplňky stravy co nejlépe prostupné. Tím pádem tělo nemusí vynakládat tolik energie na jejich využití a minerály se dostávají přímo tam, kde jsou nejvíce potřeba.

Jak se liší od homeopatik?

I když tkáňové soli mohou na první pohled připomínat homeopatika, mezi oběma přístupy existují významné rozdíly. Homeopatie využívá velmi vysokých ředění látek, které v původní formě často způsobují podobné příznaky, které mají léčit. Pokud rozeberete chemicky kuličku homeopatik, nenajdete v nich, jde pouze o “informační otisk” látky, ze které byly vyrobeny. Naopak tkáňové soli obsahují skutečné minerály ve velmi nízkých koncentracích, které přímo podporují fyziologické procesy v těle.

Jak začít s tkáňovými solemi?

Pokud vás tkáňové soli zaujaly, doporučuji začít s jednou až třemi základními solemi, které nejlépe odpovídají vaším aktuálním potřebám. Pokud si nejste jistí, konzultujte výběr s odborníkem, který vám pomůže nastavit také správné dávkování. Zakoupit je můžete pod názvy tkáňové soli, buňkové soli, biominerály nebo Schüsslerovy soli – nejednotným názvem se nenechte zmást, jde o stejné účinné látky.

Tkáňové soli jsou bezpečné a snadno se užívají, jde totiž o malé nasládlé pastilky, které stačí vycucat nebo vypít rozpuštěné ve vodě. Jejich velkou výhodou je, že jde o minerály tělu zcela přirozené a bez vedlejších či nežádoucích účinků. Mohou je tak užívat i malé děti, kojící či těhotné ženy a také alergici.

Závěr

Tkáňové (Schüsslerovy, buňkové) soli jsou jednoduchý, přírodní a efektivní způsob, jak podpořit své zdraví. Díky jejich schopnosti obnovit rovnováhu minerálů v těle mohou být užitečné při řešení různých zdravotních problémů a také jako prevence v náročných obdobích například během těhotenství nebo při dlouhodobějším stresu. Pokud hledáte přírodní alternativu k tradičním doplňkům stravy nebo homeopatikům, tkáňové soli mohou být tou správnou volbou.

Mrg. Iveta Polívková

Více o mě: https://www.biomineraly.cz/o-nas/

Pokud tápete, jaký minerál vybrat, přečtetě si také tento článek.