Hlavní delegát agentury Sun and Heart Samir Trabelsi: Nejdůležitější je pro nás spokojenost klientů


Paedr. Samir Trabelsi je původně z Tunisu, v Čechách vystudoval vysokou školu a spolu se svojí rodinou se zde usadil. Procestoval velkou část světa a své zkušenosti chce předávát dál díky práci delegáta v cestovní kanceláři Sun and Heart.

Řekněte nám prosím něco o sobě, jak jste se dostal k práci delegáta?

Když mě začala nudit práce trenéra v házené, rozhodl jsem se využít svých znalostí českého jazyka, které jsem získal na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze v letech 1978-1984. Toužil jsem po nových výzvách, a tak jsem se přihlásil na zkoušku průvodců v Tunisku. A víte co? Během léta roku 1996 jsem měl tu čest doprovázet první skupinu českých turistů.

Jaké země jste zatím procestoval?

Co se týče mých cest, začal bych v chronologickém pořadí podle mého věku: Lybie, Maroko, Německo, Československo, Polsko, Itálie, Rakousko, Francie, Chorvatsko, Maďarsko, Rumunsko, Slovinsko a Turecko. Do Tunisu jezdím stále často zejména kvůli našemu projektu výsadby stromů a ekoparrku, který zde již desátým rokem tvoříme. Více se o projektu můžete dočíst na stránce Sázíme stromy v Tunisu (mie.cz).

Co Vás na práci delegáta nejvíc baví?

Je to ten pocit, když vím že si můj klient užil dovolenou přesně podle svých představ. Vidím se jako ten turista, který pečlivě plánuje svou dovolenou, platí za ni a očekává, že prožije příjemný čas. Snažím se udělat vše pro to, aby moji klienti byli maximálně spokojení. To, když mě klient ocení za moji snahu, je pro mě velkou odměnou.

Je nějaká země nebo místo kde jste ještě nebyl a chcete se tam podívat?

Určitě bych se ještě rád podíval do Andalusie, Istanbulu, na Zanzibar, Senegal a v neposlední řadě do Indie.

V čem se podle Vás nejvíc liší přístup cestovní agentury Sun and Heart oproti jiným?

Co se týká naší cestovní agentury, snažíme se nabídnout osobnější přístup a poradenství, které pomáhá našim klientům najít to nejlepší pro jejich dovolenou. Máme za sebou spoustu zkušeností a znalostí z různých destinací, a naše snaha je sdílet tyto poznatky a doporučení s našimi klienty, aby si mohli užít nezapomenutelnou dovolenou.